Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

25 kwietnia mogliście spotkać nas na Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki organizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe. W trakcie Pikniku Naukowego na rynku łódzkiej Manufaktury zaprezentowany został projekt „Woda Wolna od Butelek”

Podobnie, jak w trakcie poprzednich wydarzeń w których braliśmy udział, największe zainteresowanie budził prowadzony przez nas „ślepy test wody”. Łódzka woda wodociągowa, należąca do jednej z najlepszych w Polsce, przysporzyła większości odwiedzających stoisku zagwozdkę – bardzo nielicznym osobom udało się odróżnić ją od źródlanej wody butelkowanej.

W ramach stoiska prowadziliśmy również test wiedzy o wodzie, w trakcie którego sprawdzaliśmy, czy powszechna jest wiedza na temat ekologicznych konsekwencji spożywania wody butelkowanej, oraz jakie są zasadnicze różnice między wodą kranową a butelkowaną.

Dla osób, które wykazały się największą wiedzą na temat wody mieliśmy drobne nagrody: publikacje Fundacji Sendzimira, które w wersji PDF dostępne są na naszej stronie.

Krótka relacja fotograficzna z wydarzenia znajduje się na naszym Facebooku.