Mapa i aplikacja mobilna

Już dostępna jest już nasza aplikacja mobilna służącą do zaznaczania lokali serwujących wodę z kranu na interaktywnej mapie! Każdy, kto bierze udział w grze ma szansę wygrać ekologiczną, wielorazową butelkę na wodę!

Za pomocą aplikacji możesz podzielić się informacjami, gdzie w Twoim mieście można otrzymać wodę z kranu. Za pomocą mapki możesz przeglądać zaznaczone punkty jak również wstawiać nowe zaznaczenia. Jeśli po dodaniu miejscu zostawisz nam swój adres e-mail, weźmiesz udział w losowaniu nagród – ekologicznych, wielorazowych butelek na wodę!  Każdy uczestnik może zgłosić więcej niż jedno miejsce.

 

  • Zakończyliśmy już trzecią w tym roku edycję kursu Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju, której tematem było wypracowywanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu gospodarki odpadami opakowaniowymi w mieście!

  • Mając na uwadze kampanie oraz programy edukacyjne promujące picie wody kranowej, w tym  mi.in  ze źródełek w szkołach, w celu pełnego zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego spożywanej wody, Główny Inspektorat Sanitarny zwrócił się do Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny o opracowanie wytycznych dotyczących zasad udostępniania wody wodociągowej dzieciom w placówkach oświatowych.

  • Fundacja Sendzimira zaprasza do udziału kampanii „Wpłyń na Wolną Wodę” skierowanej do lokali gastronomicznych i ich gości. Celem akcji jest popularyzowanie serwowania wody z kranu jako zachowania proekologicznego, prowadzącego do zmniejszenia ilości odpadów opakowaniowych.

  • Znamy już zwycięzców obu edycji naszej gry miejskiej z aplikacją mobilną! Zwycięzcom gratulujemy – do każdego z Was trafi wielorazowa, ekologiczna butelka, dzięki której uwolnicie się od odpadów! Nadal możecie korzystać z naszej aplikacji i mapki by odnajdywać i zaznaczać lokale serwujące kranówkę.

  • Polacy wciąż sceptycznie podchodzą do tematu picia wody prosto z kranu. Zwykle obawiają się o jakość i czystość proponowanej wody i utrwalają w swojej świadomości stereotypy, że jest ona niezdrowa i niedobra.

  • Najwyższy czas, by kranówka zagościła na salonach! Na naszej aplikacji mobilnej i interaktywnej mapie możecie odnajdywać i zaznaczać lokale gastronomiczne serwujące wodę z kranu! Rozpoczynamy również akcję znakowania lokali, które wpływają na wolną wodę – serwują kranówkę! Każdy, kto bierze udział w grze ma szansę wygrać ekologiczną, wielorazową butelkę na wodę!

  • Czy woda z kranu zagości wreszcie na naszych salonach? Publikujemy raport dotyczący stosunku restauratorów do serwowania wody z kranu! Raport zestawia wyniki badań przeprowadzonych wśród lokali gastronomicznych w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

  • Co robimy źle i co możemy poprawić w naszej gospodarce opakowaniami? Publikujemy raport podsumowujący międzysektorowe warsztaty dotyczące gospodarowania opakowaniami na wodę!

  • Robi  się coraz cieplej, dlatego projekt „Woda Wolna od Butelek” wyszedł w miasto! W wakacje w Łodzi, Krakowie i Warszawie prowadzimy trzy działania terenowe: badanie wśród restauracji, dotyczące barier dla podawania wody z kranu, grę miejską, w czasie której tworzymy mapę miejsc podających wodę z kranu oraz akcję znakowania restauracji podających wodę z kranu.

  • W piątek 22 maja odbył się panel dyskusyjny „Odpady opakowaniowe w branży konferencyjno-gastronomicznej i handlowej” podsumowujący dwutygodniową Akademie Wiosenną, w trakcie której poszukiwaliśmy innowacji dla gospodarki opakowaniami po wodzie.