Czy wiesz, że możesz sam porównać osad w wodzie?

Laboratorium „Wodociągów Słupsk” wykonało proste doświadczenie, polegające na odparowaniu 100 ml wody różnego pochodzenia. Takie doświadczenie można wykonać również w warunkach domowych.Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Do doświadczenia użyto: wody butelkowanej źródlanej, wody butelkowanej mineralnej, wody z kranu, wody surowej przed uzdatnieniem (pochodzącej ze studni głębinowych), wody uzdatnionej, wody destylowanej.

3.3Wodę odparowano na laboratoryjnej łaźni wodnej w szklanych parownicach

4Na poniższych zdjęciach widać efekty doświadczenia, czyli osady powstałe w wyniku odparowania różnej jakości wody:

2. Osad powstały w wyniku odparowania wody butelkowanej mineralnej
3. Osad powstały w wyniku odparowania wody z kranu 51. Osad powstały w wyniku odparowania wody butelkowanej źródlanej
3. Osad powstały w wyniku odparowania wody z kranu 6Jak wynika z powyższego doświadczenia najwięcej osadu powstało w wyniku odparowania wód butelkowanych, bogatych w wapń i magnez, parametrów niezwykle istotnych dla zdrowia człowieka. Parametry te występują również w naszej „kranówce”.

W celu udowodnienia, że stacja uzdatniania wody nie ma wpływu na zwiększenie osadu w wodzie wodociągowej, odparowano wodę przed i po uzdatnieniu. Jak widać powstały osad jest porównywalny.7A tak wygląda parownica po odparowaniu wody destylowanej pozbawionej minerałów – jest czysta i nie widać tu żadnego osadu. Ale czy taka woda jest zdrowa? Otóż nie!8Woda jest surowcem, którego niczym nie można zastąpić. Jest niezbędna dla życia i zdrowia ludzkiego, warunkuje stan ludzkiego zdrowia.