Już można zapisywać się na Akademię Jesienną Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju! Druga w tym roku edycja szkolenia będzie składała się z szkolenia e-learningowego oraz 5-dniowego kursu stacjonarnego. Temat Akademii jest świadoma konsumpcja oraz zrównoważona gospodarka odpadami opakowaniowymi. Zapraszamy!

Do udziału w kursie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką edukacji ekologicznej, odpadów, opakowań i odzysku, zwłaszcza zaś zajmujące się problematyką kursu zawodowo.

Rejestracja na kurs odbywa się za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO. Elementem rekrutacji do udziału w szkoleniu stacjonarnym jest SZKOLENIE E-LEARNINGOWE, które odbędzie się w dniach 21.09-31.10.2015. Stacjonarna część Akademii odbędzie się w dniach 08-13.11.2015. Udział w obu częściach kursu jest bezpłatny. Rejestracja trwa do dnia 18.09.2015.

Uczestnicy Wiosennej edycji Akademii Wyzwań Zrównoważonego Rozwoju mieli okazję spotkać się
z producentami wód butelkowanych, organizacjami recyklingu i miejskimi jednostkami ochrony środowiska – na podstawie wiedzy zdobytej w trakcie akademii i spotkań z interesariuszami przygotowali raporty, w których zawarte zostały najważniejsze wyzwania oraz możliwości innowacji dla gospodarki odpadami w mieście i w firmie. Wyniki ich pracy zostały zaprezentowane na konferencji panelowej, w której udział wzięli przedstawiciele przemysłu rozlewniczego, branży gastronomicznej i organizacji ekologicznych.

Kursy z serii Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju to sposób na uzupełnienie swojej wiedzy zawodowej o praktyczne umiejętności z zakresu zrównoważonego rozwoju. Tworząc go, korzystaliśmy z 16 lat doświadczeń w organizacji Akademii Letniej Wyzwawnia Zrównoważonego Rozwoju. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami uczestników poprzednich edycji kursu. Udział w kursie jest bezpłatny.

Aktualności

  • W piątek 22 maja odbył się panel dyskusyjny „Odpady opakowaniowe w branży konferencyjno-gastronomicznej i handlowej” podsumowujący dwutygodniową Akademie Wiosenną, w trakcie której poszukiwaliśmy innowacji dla gospodarki opakowaniami po wodzie.

  • Zakończyła się już Akademia Wiosenna w trakcie której przeprowadziliśmy dwa szkolenia dotyczące odpadów opakowaniowych: (10-16.05 i 17-23.05). Wynikiem przeprowadzenia obu szkoleń są raporty dotyczące zużycia opakowań w mieście i w firmie.

  • Tylko do 27 stycznia czekamy na zgłoszenia do udziału w kursie z serii Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju. Osoby zainteresowane powinny zgłosić się za pomocą formularza zgłoszeniowego. Elementem rekrutacji do udziału w szkoleniach jest szkolenie e-learningowe, które odbędzie się w dniach 16.02-31.03.2015.