Publikujemy raport – Woda z kranu na salonach!

Czy woda z kranu zagości wreszcie na naszych salonach? Publikujemy raport dotyczący stosunku restauratorów do serwowania wody z kranu! Raport zestawia wyniki badań przeprowadzonych wśród lokali gastronomicznych w Warszawie, Łodzi i Krakowie. Wyniki badań zostały opublikowane w trakcie cyklu śniadań prasowych.

Warszawa, Kraków, Łódź – czym różni się stosunek restauratorów z tych miast do podawania wody z kranu? Czy bardziej obawiają się jakości wody wodociągowej czy reakcji klientów?
Czy turyści zagraniczni mają wpływ na postrzeganie wody kranowej? Wszystkie te zagadnienia zostały omówione w naszym najnowszym raporcie!

W badaniu wzięły udział 94 lokale gastronomiczne – restauracje, kawiarnie i knajpki. Jak się okazuje, tylko 11 z nich serwuje wodę z kranu – pozostałe, poza wyjątkowymi okolicznościami, nie stosują takiej praktyki. Co ciekawe, choć większość z nich bałaby się sama zaproponować kranówki swoim gościom, aż 67% z nich podałoby ją na życzenie klienta. Niektóre z lokali, choć nie serwują kranówki, posiadają na nią karafki tylko dla gości z Anglii, którzy mają w zwyczaju ją zamawiać!

Wyniki badań zostały opublikowane na cyklu śniadań prasowych, które odbyły się:

  • 24 lipca w księgarnio-kawiarni Wrzenie Świata
    przy ul. Gałczyńskiego 7 w Warszawie.
  • 29 lipca w restauracji Szwalnia Smaków przy ul. Piotrkowskiej 217 w Łodzi.
    W spotkaniu udział wziął Miłosz Wika, rzecznik prasowy ZWIK Łodzi.
  • 30 lipca w kawiarni Tektura przy ul. Krupniczej 7 w Krakowie.
    W spotkaniu udział wziął dr Tadeusz Bochnia, kierownik Laboratorium Centralnego MPWIK Kraków.

Raport wraz z śniadaniami prasowymi inauguruje naszą kampanię „Wpłyń na wolną wodę!” skierowaną do restauracji i mieszkańców miast, promującą serwowanie wody z kranu.
W ramach kampanii odbywa się gra miejska, której uczestnicy mogą za pomocą aplikacji mobilnej zaznaczań na interaktywnej mapie punkty podające kranówkę – każdy uczestnik może wygrać wielorazową, ekologiczną butelkę na wodę!

Link do raportu: Raport – Woda z kranu na salonach

Zachęcamy do zapoznania się z raportem i do udziału w akcji!

Zdjęcia ze śniadań prasowych:

lodz2

wawalodz20150724_102045