Znakowanie w Restauracji – Weź udział w Akcji!

Fundacja Sendzimira zaprasza do udziału kampanii „Wpłyń na Wolną Wodę” skierowanej do lokali gastronomicznych i ich gości. Celem akcji jest popularyzowanie  serwowania wody z kranu jako zachowania proekologicznego, prowadzącego do zmniejszenia ilości odpadów opakowaniowych.

O naszej kampanii informowały m. in. warszawska i łódzka Gazeta Wyborcza, Dziennik Łódzki czy audycja w Radiowej Jedynce. Patronat nad naszą akcją objął magazyn Kukbuk, magazyn Restauracja, blogi kulinarne Warsaw Foodie i Z Widelcem po Krakowie, zaś partnerami-restauracjami są m.in.: księgarnio-kawiarnia Wrzenie Świata i Tarabuk w Warszawie;  Cafe Tektura i Pauza in Garden w Krakowie;  klubokawiarnia Niebostan i restauracja Piknik w Łodzi.

Trwa znakowanie lokali, które chcą włączyć się w akcję podawania i popularyzowania wody z kranu. Każdy z punktów gastronomicznych zainteresowanych udziałem otrzyma od nas nalepkę informującą o serwowaniu kranówki, jednostronicową broszurę (którą można np. dołączyć do menu) dotyczącą zalet i jakości wody z kranu oraz karafki do serwowania kranówki.

Akcji towarzyszy kampania fotograficzna, w której mogą wziąć udział znakowane lokale – będziemy zbierać zdjęcia restauratorów z ramką z napisem „Wpływam na wolną wodę”,  które wypromujemy poprzez social media. Akcję można śledzić na naszym profilu Facebookowym.

Dodatkowo, wszystkie miejsca, w których można otrzymać zarówno bezpłatnie, jak i odpłatnie wodę bez butelek, zaznaczamy na naszej mapie i aplikacji mobilnej, ułatwiając zainteresowanym dotarcie do miejsc przyjaznych kranówce.
Zapraszamy także do zapoznania się z raportem z badaniadotyczącym podawania wody z kranu, które w lipcu 2015 r. prowadziliśmy w krakowskich, łódzkich i warszawskich lokalach gastronomicznych.

 Zapraszamy do kontaktu i udziału w akcji!

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.
Zgłoszenia i zapytania lokali prosimy kierować na adres: woda@sendzimir.org.pl
Pozdrawiamy
Zespół Fundacji Sendzimira

Przydatne linki:
Kampania na FB
Warszawska GW
Łódzka GW
Dziennik Łódzki 
Restauracja 
Aplikacja mobilna
Mapa