Światowy dzień wody na Akademii Górniczo-Hutniczej

24 marca pojawiliśmy się na obchodach Światowego Dnia Wody organizowanych przez Koło Naukowe Hydrogeologii „Hydro” na krakowskiej AGH. Osoby odwiedzające nasze stoisko sprawdziły swoją wiedzę na temat wody, próbowały odróżnić wodę kranową od butelkowanej oraz sprawdziły wpływ spożywanej przez siebie wody na środowisko.

W trakcie interdyscyplinarnych targów „Dla Wody”, będących częścią obchodów dnia wody, prezentowaliśmy nasz projekt „Woda wolna od butelek. Kształtowanie proekologicznych postaw konsumenckich w zakresie korzystania z wody w opakowaniach jednorazowych”Watch Full Movie Streaming Online and Download

Największe zainteresowanie na stoisku przyciągały dwie identyczne karafki z wodą – serwowaliśmy w nich wodę źródlaną i wodę kranową. Każdej z zainteresowanych osób proponowaliśmy udział w „ślepym teście wody”, w trakcie którego pijący nie wiedział czym różnią się woda w dwóch karafkach – zadaniem było wskazanie różnicy w smaku i dopiero na końcu odróżnienie która woda pochodzi z butelki, a która z kranu. Wbrew pozorom niewielu osobom udało się trafnie rozróżnić dwa rodzaje wody!

W ramach stoiska prowadziliśmy również quiz wiedzy o wodzie, w trakcie którego można było sprawdzić m. in. czy wiemy co oznacza „kamień” w wodzie lub to, że woda jest mineralna. I tu, pozornie oczywista wiedza okazała się dla wielu osób zaskakująca.

Na stoisku oferowaliśmy również skorzystanie z naszego kalkulatora przeliczającego wpływ konsumpcji wody na środowisko, znanego już dobrze osobom odwiedzającym naszą stronę internetową.

Krótka relacja fotograficzna z wydarzenia znajduje się na naszym Facebooku.

Zapraszamy na nasze stoisko za miesiąc na Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi (24.04) oraz obchody Dni Ziemi w Krakowie (25.04)!