Trwa kampania „Wpłyń na Wolną Wodę”!

Najwyższy czas, by kranówka zagościła na salonach! Na naszej aplikacji mobilnej i interaktywnej mapie możecie odnajdywać i zaznaczać lokale gastronomiczne serwujące wodę z kranu! Rozpoczynamy również akcję znakowania lokali, które wpływają na wolną wodę – serwują kranówkę!

Wystartowała kampania „Wpłyń na Wolną Wodę” mająca na celu popularyzację serwowania wody z kranu wśród restauracji oraz zwiększenie wiedzy na temat jej jakości. Akcję poprzedziło badanie stosunku restauracji i kawiarni w polskich miastach do podawania wody
z kranu
, którego wyniki zaprezentowaliśmy na trzech śniadaniach prasowych:

  • 24.07, Warszawa, księgarnio-kawiarnia Wrzenie Świata przy ul. Gałczyńskiego 7;
  • 29.07, Łódź, restauracja Szwalnia Smaków przy ul. Piotrkowskiej 217;
  • 30.07, Kraków, kawiarnia Tektura przy ul. Krupniczej 7.

W tym samym czasie rozpoczęła się gra miejska „Wpłyń na Wolną Wodę!” – uczestnicy pobierając aplikację mobilną – w wersji na androida lub iOs-a mogli zaznaczać miejsca podające wodę z kranu i wygrywać ekologiczną butelkę na wodę! Punkty z wodą z kranu są dostępne na naszej interaktywnej mapie, która również służy do zaznaczania miejsc. Gra odbyła się w dwóch edycjach – w pierwszej edycji rolą graczy było odnajdywanie i zaznaczanie punktów z kranówką przez aplikację, w drugiej zaś zbieranie na karcie do gry pieczątek, w których otrzymali wodę z kranu. Obecnie wciąż używać można aplikacji i mapki do odnajdywania i zaznaczania restauracji.

Przez pierwszy tydzień grze miejskiej towarzyszyła kampania w komunikacji publicznej– nasze spoty mogliście oglądać na wyświetlaczach w autobusach i tramwajach w Warszawie, Krakowie
i Łodzi!

W naszej kampanii dotrzemy również do restauracji, kawiarni i barów, by przekonać je do serwowania wody z kranu – gdyż w trakcie badania ujawnionych zostało wiele obaw i barier upowszechnionych wśród restauratorów. Efektem działań będzie zbudowanie sieci lokali podających wodę z kranu w trzech miastach objętych kampanią. W każdym z miejsc znajdzie się oznaczenie informujące o serwowaniu wody kranowej, broszura edukacyjna dotycząca jej jakości oraz karafki do podawania kranówki. Jeśli prowadzisz restaurację lub inny lokal gastronomiczny i inaczej niż większość nie boisz się kranówki, już dziś skontaktuj się z nami!